James Schild

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
4502 Avenue IScottsbluff, NE69361-4939

Jacqueline Guzman

4-H Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
4502 Avenue IScottsbluff, NE69361-4939

Catherine Johnston

Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
114 Agriculture HallLincoln, NE68583-0700

Karen DeBoer

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
920 Jackson StreetSidney, NE69162-0356

Aaron Berger

Beef Systems, Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Connie Hancock

Community Vitality Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
920 Jackson StreetSidney, NE69162-0356

Cynthia Gill

4-H Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
920 Jackson StreetSidney, NE69162-0356

John Thomas

Cropping Systems Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
415 Black Hills AvenueAlliance, NE69301-3243

Jay Jenkins

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
365 N. Main StreetValentine, NE69201

Jamie Goffena

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Rob Eirich

Extension Educator and Nebraska Director of Beef Quality Assurance
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
4502 Avenue IScottsbluff, NE69361-4939

Jennifer Nixon

Community Vitality Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
325 Main StreetHarrison, NE69346-0277

Bethany Johnston

4-H Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
503 Main StreetThedford, NE69166-0148

Gary Stone

Extension Educator, Pumpkin Creek Project
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
4502 Avenue IScottsbluff, NE69361-4939

Kelley Rice

District 4-H Youth Program Coordinator
CLASSIFICATION: Extension Educator
4502 Avenue IScottsbluff, NE69361-4939

Jessica Groskopf

Agricultural Economics Cropping Systems Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
4502 Avenue IScottsbluff, NE69361-4939

Jessye Goertz

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
431 S 10th StBroken Bow, NE68822-6139

Troy Walz

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
431 S 10th StBroken Bow, NE68822-6139

Carol Schwarz

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1400 E. 34th (Fairgrounds)Kearney, NE68847-3992

Brent Plugge

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1400 E. 34th (Fairgrounds)Kearney, NE68847-3992

Brian Bosshamer

4-H Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1400 E. 34th (Fairgrounds)Kearney, NE68847-3992

Megan Burda

4-H Youth Development, Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
2345 Nebraska AvenueYork, NE68467-1104

Randy Saner

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
348 West State Farm RoadNorth Platte, NE69101-7751

Connie Francis

Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator

David Lott

Horticulture Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
402 W State Farm RoadNorth Platte, NE69101-7751

Andrea Nisley

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1002 Plum Creek ParkwayLexington, NE68850-0757

Bruce Treffer

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1002 Plum Creek ParkwayLexington, NE68850-0757

Chuck Burr

Water and Cropping Systems
CLASSIFICATION: Extension Educator
402 W State Farm RoadNorth Platte, NE69101-7751

Leslie Crandall

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1308 Second StreetHoldrege, NE68949-2803

Linda Dannehl

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1308 Second StreetHoldrege, NE68949-2803

Tyler Williams

Cropping Systems Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Rhonda Herrick

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
405 15th Avenue - CourthouseFranklin, NE68939-0266

Steve Melvin

Irrigated Cropping Systems
CLASSIFICATION: Extension Educator
1510 18th StreetCentral City, NE68826-0027

Debbie Kuenning

4-H Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Nancy Frecks

Unit Leader, FCS Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Robert Tigner

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1400 West 5th StreetMcCook, NE69001-2593

Kimberly Cook

4-H Youth Development Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

David Boxler

Entomology
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
402 W State Farm RoadNorth Platte, NE69101-7751

Lee Sherry

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
601 E Benjamin AvenueNorfolk, NE68701-0813

Allan Vyhnalek

University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
102 H.C. Filley HallLincoln, NE68583-0922

Kelly Feehan

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
2610 14th StreetColumbus, NE68601-4992

Lisa Kaslon

District 4-H Youth Coordinator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
Lifelong Learning CenterNorfolk, NE68701-0812

Jill Goedeken

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
2610 14th StreetColumbus, NE68601-4992

Ruth Vonderohe

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Jackie Steffen

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
101 East CentreHartington, NE68739-0368

Steve Pritchard

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Larry Howard

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
200 South Lincoln StreetWest Point, NE68788-1848

Carroll Welte

Community Vitality Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
111 North 13th StreetTekamah, NE68061-1098

John Wilson

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
111 North 13th StreetTekamah, NE68061-1098

LaDonna Werth

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
128 N 6th StreetO'Neill, NE68763-1616

Ann Fenton

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
111 W Court Street, 13Pierce, NE68767-1224

Wayne Ohnesorg

Extension Educator, Entomologist
CLASSIFICATION: Extension Educator
601 E Benjamin AvenueNorfolk, NE68701-0813

Aaron Nygren

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Kayla Hinrichs

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Carol Larvick

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1505 BroadwayDakota City, NE68731-0129

Angela Abts

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1505 BroadwayDakota City, NE68731-0129

Jennifer Hansen

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Keith Jarvi

Extension Educator, Dixon County Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
57905 866 RoadConcord, NE68728-2828

Amy Topp

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
510 N Pearl StreetWayne, NE68787-1939

Kim Bearnes

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Patricia Jones

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
148 West 4th StreetAinsworth, NE69210-1696

Steve Niemeyer

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
250 S 8th AvenueBurwell, NE68823-0638

Katie Pekarek

Extension Educator - Water Quality
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
912 Hardin HallLincoln, NE68583-0989

Jill Heemstra

Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator

Cindy Brison

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
8015 W Center RoadOmaha, NE68124-3175

Carrie SchneiderMiller

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

John Fech

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
8015 W Center RoadOmaha, NE68124-3175

Dennis Ferraro

Herpetologist
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
912 Hardin HallLincoln, NE68583-0989

Euwanda Jennings

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
8015 W Center RoadOmaha, NE68124-3175

Audra Losey

Extension Educator NEP
CLASSIFICATION: Extension Educator
8015 W Center RoadOmaha, NE68124-3175

Alice Henneman

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Erin Laborie

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
912 R Street, CourthouseBeaver City, NE68926-0367

Tracy Anderson

4-H Urban Program Development Coordinator, Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Jessica Meuleners

Extension Educator SNAP-ED
CLASSIFICATION: Extension Educator

Karen Wobig

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Kristen Houska

Extension Educator - NEP
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
110 Ruth Leverton HallLincoln, NE68583-0808

Elizabeth Killinger

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
3180 W Highway 34Grand Island, NE68801-7279

Paul Hay

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
1115 West ScottBeatrice, NE68310-3514

Nicole Stoner

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1115 West ScottBeatrice, NE68310-3514

Kayla Colgrove

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1115 West ScottBeatrice, NE68310-3514

Tracy Behnken

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Natalia Bjorklund

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1206 W 23rd StreetFremont, NE68025-2504

Sarah Browning

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Lisa Poppe

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1206 W 23rd StreetFremont, NE68025-2504

Keith Glewen

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1071 County Road GIthaca, NE68033-2234

Cami Wells

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
3180 W Highway 34Grand Island, NE68801-7279

D'Ette Scholtz

4-H Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
3180 W Highway 34Grand Island, NE68801-7279

Sandra Barrera

Community Vitality Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
3180 W Highway 34Grand Island, NE68801-7279

Sarah Purcell

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
620 1st StreetSyracuse, NE68446-0160

Ron Seymour

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
515 West 3rd StreetHastings, NE68901

Elizabeth Janning

4-H Science and Agriculture in Action Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
S Locust St & State Fair BoulevardGrand Island, NE68801

Lynn DeVries

Extension Educator, Learning Child
CLASSIFICATION: Extension Educator
515 West 3rd StreetHastings, NE68901

Shelly Stitt

4-H Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Tammy Stuhr

4-H Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1510 18th StreetCentral City, NE68826-0027

Leanne Manning

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Randy Pryor

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Michael Rethwisch

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
451 N 5th StreetDavid City, NE68632-1666

Katelyn Pleskac

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
451 N 5th StreetDavid City, NE68632-1666

Rebecca Versch

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Steve Landon

4-H Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
515 West 3rd StreetHastings, NE68901

Jennifer Rees

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
2345 Nebraska AvenueYork, NE68467-1104

Darci Pesek

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Brandy VanDeWalle

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Amy Peterson

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Gary Lesoing

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Jessica Jones

Community Vitality Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
3rd and Broadway - CourthouseTecumseh, NE68450-0779

Deb Weitzenkamp

Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator

Monte Stauffer

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
8015 W Center RoadOmaha, NE68124-3175

Marilyn Schlake

Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
102 H.C. Filley HallLincoln, NE68583-0922

F. John Hay

Extension Educator - Energy
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
223 L.W. Chase HallLincoln, NE68583-0726

Clyde Ogg

Pesticide Safety Education Program
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
279 Plant Science HallLincoln, NE68583-0915

Terri James

State Master Gardener Coordinator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
279 Plant Science HallLincoln, NE68583-0915

Natalie Sehi

NEP Curriculum Coordinator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
110 Ruth Leverton HallLincoln, NE68583-0808

Donnia Behrends

NEP Curriculum Coordinator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
110 Ruth Leverton HallLincoln, NE68583-0808

Jean Ann Fischer

Director, Nutrition Education Program and Interim Human Sciences Program Leader
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
110 Ruth Leverton HallLincoln, NE68583-0808

Alyssa Havlovic

Growing Healthy Kids for Healthy Communities
CLASSIFICATION: Extension Educator
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Amy Timmerman

Extension Educator, Crops and Water, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Kyle Broderick

Plant and Pest Diagnostics Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
406 Plant ScienceLincoln, NE68583-0722

Jeff Hart

Extension Educator - Special Projects
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
1071 County Road GIthaca, NE68033-2234

Katherine Potthoff

Extension Educator - Equine, Companion Animal & Youth Development
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
114 Agriculture HallLincoln, NE68583-0700

Tracy Pracheil

Multimedia Learning
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
114 Agriculture HallLincoln, NE68583-0700

Todd Whitney

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1308 Second StreetHoldrege, NE68949-2803

Troy Ingram

Irrigated Cropping Systems Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
612 Indian StreetSt. Paul, NE68873-1642

Karly Black

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
625 6th Street - CourthousePawnee City, NE68420-0391

Kaytlyn Kennedy

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1700 Stone - CourthouseFalls City, NE68355-2033

Jonathan Larson

Urban Entomology Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Jacie Milius

4-H and CVI
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Nathan Mueller

Cropping Systems, Ag Technologies Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Doug Anderson

4-H Youth Development Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
630 "O" Street-CourthouseLoup City, NE68853-1557

Jim Jansen

Agricultural Systems Economist Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
601 East Benjamin Avenue, Suite 104Norfolk, NE68701-0812

Katherine Krause

Learning Child Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
8015 W Center RoadOmaha, NE68124-3175

Emily Gratopp

Extension Educator EFNEP
CLASSIFICATION: Extension Educator
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Jaclynn Foged

Learning Child Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Laura Thompson

Cropping Systems - Ag Technologies Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator

Leonardo Gonzalez

4-H Youth Development Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
Lifelong Learning CenterNorfolk, NE68701-0812

Maria Walker

District 4-H Youth Program Coordinator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
1071 County Road GIthaca, NE68033-2234

Ashley Mueller

Disaster Recovery Coordinator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Leah Gremm

4-H Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Ben Dutton

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1400 West 5th StreetMcCook, NE69001-2593

Julie Crandall

4-H Youth Development, Extended Learning Opportunities Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Jack Arterburn

Beef Systems Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
105 Loofborrow StreetRushville, NE69360-0329

Melissa Fenton

4-H Click2Science, Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
114 Agriculture HallLincoln, NE68583-0700

Kimberly Clark

Dairy Systems Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
C203 Animal SciencesLincoln, NE68583-0908

Sarah Paulos

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

TBD

Learning Child, Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
415 Black Hills AvenueAlliance, NE69301-3243

Bradley Averill

Food, Nutrition, and Health Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Chris Proctor

Weed Management Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
279 Plant Science HallLincoln, NE68583-0915

Kathy Burr

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
404 East 7th StreetCurtis, NE69025-9527

Sarah Paisley

Extension Educator, 4-H Youth Development
CLASSIFICATION: Extension Educator
611 Main StreetOshkosh, NE69154-0350

Brad Bennett

Beef Systems Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
C203 Animal SciencesLincoln, NE68583-0908

Jill Sokness

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1505 BroadwayDakota City, NE68731-0129

Vanessa Wielenga

Program Coordinator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
110 Ruth Leverton HallLincoln, NE68583-0808

Morgan Hartline

Program Coordinator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
110 Ruth Leverton HallLincoln, NE68583-0808

TBD

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1115 West ScottBeatrice, NE68310-3514

TBD

Community Vitality Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
365 N. Main StreetValentine, NE69201

Sarah Schlund

Cropping Systems, Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1002 Plum Creek ParkwayLexington, NE68850-0757

TBD

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
431 S 10th StBroken Bow, NE68822-6139
225 North 4thHebron, NE68370-1598

Carrie Gottschalk

Learning Child Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Jody Green

Urban Entomologist Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
444 Cherrycreek RoadLincoln, NE68528-1591

Kristen Ulmer

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
451 N 5th StreetDavid City, NE68632-1666

TBA

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
400 HawkeyeOsceola, NE68651-0215

Rex Nelson

Community Vitality Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Susan Harris-Broomfield

Extension Educator, Rural Health, Wellness and Safety
CLASSIFICATION: Extension Educator

Jayne Hutton

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader

Chandra Murray

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
148 West 4th StreetAinsworth, NE69210-1696

TBA

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
111 West FairfieldClay Center, NE68933-1499

TBD

Beef Systems, Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
209 Esther Street-CourthouseFullerton, NE68638-0130

TBD

Learning Child, Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
1400 West 5th StreetMcCook, NE69001-2593

Kinsey Freeman

4-H Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
511 North SpruceOgallala, NE69153-0450

Philip Onwiler

4-H College Readiness and Career Preparation
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
114 Agriculture HallLincoln, NE68583-0700

Allison Leimer

4-H Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator
Unit Leader
1071 County Road GIthaca, NE68033-2234

Dagen Valentine

4-H Innovation and Entrepreneurship Extension Educator
University of Nebraska-Lincoln
CLASSIFICATION: Extension Educator
114 Agriculture HallLincoln, NE68583-0700

John Porter

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Therese Laux

Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Austin Duerfeldt

Agricultural Economics Cropping Systems Assistant Extension Educator
CLASSIFICATION: Extension Educator

Bradley Schick

Extension Educator, Unit Leader
CLASSIFICATION: Extension Educator

TBD

Extension Educator - Beef Sysstems
CLASSIFICATION: Extension Educator
148 West 4th StreetAinsworth, NE69210-1696